ក្តៅ​!​ រក​ឃើញ​១២​ក្រុម​ Tiger Street មណ្ឌល​ភ្នំពេញ​ឡើង​ជុំ​ផ្ដាច់​ព្រ័ត្រ

  • 2018-03-09 11:24:26
  • ចំនួនមតិ 0 | ចំនួនចែករំលែក 2

ចន្លោះមិនឃើញ

ការ​ប្រកួត​ជ្រើស​រើស​ក្រុម​ប្រចាំ​មណ្ឌល​រាជ​ធានី​ភ្នំពេញ​​​នៃ​ពាន​រង្វាន់​ដ៏​ធំ​ Tiger Street Football Festival 2018 ស្វែង​រក​ឃើញ​ទាំង​១២​ក្រុម​ឡើង​ជុំ​ផ្តាច់​ព្រ័ត្រ​ទូទាំង​ប្រទេស​ហើយ​ បន្ទាប់​ពី​ប្រកួត​ដ៏​ស្វិតស្វាញ​បំផុត​រយៈ​ពេល​៣​ថ្ងៃ។

រូបថត​ជុំ​គ្នា

មណ្ឌល​រាជ​ធានី​ភ្នំពេញ​​មាន​ក្រុម​ចូល​រួម​ច្រើន​ជាង​គេ​រហូត​ដល់​១១៦​ក្រុម​​ និង​ប្រើ​ពេល​ប្រកួត​៣​ថ្ងៃ​គិត​តាំង​ពី​ថ្ងៃ​ពុធ​ ទី​៧​ ដល់​ថ្ងៃ​សុក្រ​ទី​៩ ខែ​មីនា​នេះ​​នៅ​មុខ​សាល​មជ្ឈមណ្ឌល​កោះពេជ្រ​​ទើប​រក​បាន​​ក្រុម​១២​ឡើង​ជុំ​ផ្តាច់​ព្រ័ត្រ។ អ្វី​ដែល​គួរ​ឲ្យ​ភ្ញាក់​ផ្អើល​នោះ​គឺ​ក្រុម​ការពារ​តំណែង​ជើង​ឯក​ទូទាំង​ប្រទេស​ឆ្នាំ​ចាស់​ Victory Youth FC បាន​ធ្លាក់​បាត់​ហើយ​ សូម្បី​​តែ​​ស្ថិត​ក្នុង​ចំណោម​១២​ក្រុម​ឡើង​​ជុំ​ផ្តាច់​ព្រ័ត្រ​ទូទាំង​ប្រទេស​ក៏​គ្មាន​ផង។

ក្រុម​ទាំង​១២​ប្រចាំ​រាជ​ធានី​ភ្នំពេញ​មាន

  • លេខ​១៖ Home Sport Original ទទួល​បាន​ ១ ៥០០ដុល្លារ​អាមេរិក
  • លេខ២៖ Ov Mal FC ទទួល​បាន​១ ០០០ដុល្លារ​អាមេរិក​
  • លេខ៣៖ Victory FC ទទួល​បាន​៥០០​ដុល្លារ​អាមេរិក
  • លេខ៤៖ Down Town Sport Plus ទទួល​បាន​២០០​ដុល្លារ​អាមេរិក
  • អាណាចក្រ​បៃតង​
  • 3G FC
  • Daniel Generation
  • Vandasak FC (A)
  • Down Town Sport
  • ឆន្ទៈ​កីឡា
  • Rolling FC
  • Down Town
ក្រុម​ចំណាត់​ថ្នាក់​លេខ​១
ក្រុម​ចំណាត់​ថ្នាក់​លេខ​២
ក្រុមចំណាត់​ថ្នាក់​លេខ​៣
សកម្មភាព​ប្រកួត

ក្រុម​មក​ពី​បណ្តា​ខេត្ត​ផ្សេង​ៗ​ទៀត​ឡើង​ទៅ​មក​ជុំ​ផ្តាច់​ព្រ័ត្រនៅ​រាជ​ធានី​ភ្នំពេញ​​​ដែល​ចាប់​ផ្តើម​ប្រកួត​ថ្ងៃ​ទី​១០-១១ ខែ​មីនា ឆ្នាំ​២០១៨​ដើម្បី​ក្រុម​ជើង​ឯក​ទូទាំង​ប្រទេស

ក្រុម​មក​ពី​មណ្ឌល​ខេត្ត​កណ្តាល​

  • ​លេខ​១៖ គោ​សមុទ្រ
  • ​លេខ​២៖ ដើម​មាន
  • ​​លេខ​៣៖​ យុវជន​ថ្មី​
ក្រុម​លេខ​១​ខេត្ត​កណ្តាល

ក្រុម​មក​ពី​មណ្ឌល​ខេត្ត​កំពង់ចាម

  • លេខ​១៖​ ​ Inter KPC
  • លេខ២៖​ សុវណ្ណភូមិ​ Hotel FC
  • លេខ​៣​៖​ Justic
  • លេខ​៤​៖​ Member Fox​
  • លេខ​៥៖​​ កុកស​
  • លេខ​៦៖​​ Family
ក្រុម​លេខ​១​មក​ពី​ខេត្ត​កំពង់ចាម

ក្រុម​មក​ពី​មណ្ឌល​​ក្រុង​ប៉ោយ​ប៉ែត​

  • លេខ​១៖ Family FC A
  • លេខ​២៖ Poipet Empier FC
  • លេខ​៣៖ Family FC B
  • **​លេខ៤​៖ Samrong FC
ក្រុម​លេខ​១​មក​ពី​ក្រុង​ប៉ោយប៉ែត

ក្រុម​មក​ពី​មណ្ឌល​ខេត្ត​សៀមរាប​

  • លេខ​១៖ Next Step FC
  • លេខ​២៖ សៀមរាប FC
  • លេខ​៣៖ Old Boys FC A
  • លេខ​៤៖ Damrey FC
  • លេខ​៥៖ Garuda FC A
  • លេខ​៦៖ យុវជន​គីរីដង​រែក​ A
  • លេខ​៧៖ យុវជន​គីរីដង​រែក B
  • លេខ​៨៖ Samrong United
  • លេខ​៩៖ សៀមរាប FC B
  • លេខ​១០៖ Freedem FC
  • លេខ​១១៖ អាជ្ញាធរ Apsara FC A​
ក្រុម​លេខ​១​មក​ពី​សៀមរាប

ក្រុម​មក​ពី​មណ្ឌល​ខេត្ត​បាត់ដំបង​

  • លេខ​១៖ PCO
  • លេខ​២៖ FC Crown A
  • ​លេខ​៣៖ យុវជន​ទួល​តាឯក​ B
  • ​លេខ​៤៖ Forest FC
  • ​លេខ​៥៖ Norea Team
  • ​លេខ​៦៖ Fox Zone FC
ក្រុម​លេខ១​មក​ពី​ខេត្ត​បាត់ដំបង

ក្រុម​មក​ពី​មណ្ឌល​ខេត្ត​កំពង់ស្ពឺ​

  • លេខ១៖​ ABA (A)
  • លេខ២៖​ Vitou MK
  • ​លេខ៣​៖ Black Lion​
  • ​លេខ៤​៖ រដ្ឋបាល​ភ្នំ​ស្រួច​
ក្រុម​លេខ​១មក​ពី​ខេត្ត​កំពង់ស្ពឺ

ក្រុម​មក​ពី​មណ្ឌល​ខេត្ត​ព្រះ​សីហនុ​

  • លេខ​១៖ Hurricane A
  • លេខ​២៖ ស្នងការ​ដ្ឋាន​នគរ​បាល​ខេត្ត​ព្រះ​សីហនុ A
  • ​លេខ​៣៖ Nazora Sport Club
  • លេខ​៤៖ ​យុវជន​កំពង់​ផែ A
  • ​លេខ​៥៖ Sihanouk ville
  • ​លេខ​៦៖ យុវជន​កំពង់ផែ B
ក្រុម​លេខ១​មក​ពី​ខេត្ត​ព្រះសីហនុ

អត្ថបទ៖ ជាន ចាន់រ៉ា