- ចំនួនមតិ 0 | ចំនួនចែករំលែក 0
ក្នុងរយៈពេល 17 ឆ្នាំ នៃការស្ថាបនា និងការលូតលាស់ឥតឈប់ឈរ ក្រុមហ៊ុន មិត្តហ្វូន (Metfone) បានពង្រឹងជំហរយ៉ាងរឹងមាំក្នុងនាមជាក្រុមហ៊ុនទូរគមនាគមន៍ និងបច្ចេកវិទ្យាឈានមុខគេប្រកបដោយភាពជឿជាក់ ដែលបានចូលរួមចំណែកដ៏សំខាន់ក្នុងការអភិវឌ្ឍសេដ្ឋកិច្ច និងសង្គមនៃប្រទេសកម្ពុជា។ ឈានចូលដល់សករាជថ្មី ឆ្នាំ 2026 ជាមួយពាក្យស្លោក «17 ឆ្នាំនៃការផ្សារភ្ជាប់ដ៏មានន័យ» មិត្តហ្វូន នៅតែបន្តបេសកកម្មបម្រើអតិថិជនរបស់ខ្លួន តាមរយៈការពង្រីកវិសាលភាពនៃបច្ចេកវិទ្យាទំនើបចុងក្រោយ 5G ឱ្យកាន់តែទូលំទូលាយនៅទូទាំងប្រទេស។
ជាមួយដំណើរឆ្ពោះទៅមុខដ៏ច្បាស់លាស់ ក្នុងរយៈពេល 17 ឆ្នាំ មិត្តហ្វូន មិនត្រូវបានវាស់វែងត្រឹមតែវិសាលភាពនៃហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធប៉ុណ្ណោះទេ ប៉ុន្តែថែមទាំងវាស់វែងតាមរយៈគុណតម្លៃពិតប្រាកដ ដែលបានផ្តល់ជូនដល់សហគមន៍ផងដែរ។ ចាប់តាំងពីថ្ងៃដំបូងមក ក្រុមហ៊ុន បានប្រកាន់ខ្ជាប់នូវយុទ្ធសាស្ត្រក្នុងការផ្តល់សេវាទូរគមនាគមន៍ជូនដល់ប្រជាពលរដ្ឋគ្រប់រូប ដោយមិនប្រកាន់ឋានៈសង្គម ឬទីតាំងភូមិសាស្ត្រឡើយ។ វត្តមានរបស់មិត្តហ្វូន បានដើរតួនាទីយ៉ាងសំខាន់ក្នុងការកាត់បន្ថយគម្លាតឌីជីថល ដោយធានាថាបុគ្គលម្នាក់ៗមិនថានៅទីប្រជុំជន ឬនៅតាមភូមិដាច់ស្រយាលបំផុតនោះទេ សុទ្ធតែអាចទទួលបានចំណេះដឹង ព័ត៌មាន និងសេវាកម្មឌីជីថលទំនើបៗ ដើម្បីលើកកម្ពស់គុណភាពជីវិតរបស់ពួកគេឱ្យកាន់តែប្រសើរ។
កាន់តែពិសេស នៅឆ្នាំ 2026 នេះ ក្រុមហ៊ុនបានបង្កើតនូវសមិទ្ធផលដ៏សំខាន់មួយ តាមរយៈការដាក់ឱ្យដំណើរការជាផ្លូវការនូវសេវាបច្ចេកវិទ្យា 5G នៅទូទាំងប្រទេស ដែលអបអរសាទរការបើកទំព័រយុគសម័យថ្មី នៃពិភពការផ្សារភ្ជាប់ដ៏មានន័យ។ នេះមិនត្រឹមតែជាការវិវឌ្ឍផ្នែកបច្ចេកវិទ្យាក្នុងប្រព័ន្ធទំនាក់ទំនងល្បឿនលឿនប៉ុណ្ណោះទេ ប៉ុន្តែក៏ជាស្ពានឆ្លងទៅកាន់អនាគតនៃក្តីស្រមៃដ៏រំភើប ដែលផ្តល់លទ្ធភាពដល់ប្រជាពលរដ្ឋ និងអាជីវកម្មនានាក្នុងការប្រើប្រាស់សក្ដានុពលឌីជីថល ដើម្បីបង្កើតនូវគុណតម្លៃថ្មីៗនៃជីវិតដ៏ត្រចះត្រចង់។ ការពង្រីកហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធបច្ចេកវិទ្យាដ៏ទំនើបនេះ បានឆ្លុះបញ្ចាំងពីការប្តេជ្ញាចិត្តយ៉ាងមុតមាំរបស់មិត្តហ្វូន ក្នុងការរួមដំណើរជាមួយរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ដើម្បីជំរុញការធ្វើបរិវត្តកម្មឌីជីថលជាតិ និងកសាងសង្គមជឿនលឿនប្រកបដោយភាពរស់រវើក និងការផ្សារភ្ជាប់ដ៏រលូន និងមានន័យ។
ក្រៅពីប្រតិបត្តិការអាជីវកម្ម មិត្តហ្វូន តែងតែដាក់កិច្ចការទំនួលខុសត្រូវសង្គម តម្កល់ជាស្នូលនៃបេះដូងក្នុងបេសកកម្មរបស់ខ្លួន។ ក្រុមហ៊ុនបានវិនិយោគធនធានយ៉ាងសន្ធឹកសន្ធាប់ ក្នុងគំនិតផ្ដួចផ្ដើមនានាលើវិស័យសុខុមាលភាពសង្គម សុខាភិបាល និងការប់រំ ដើម្បីជាការសម្ដែងនូវការដឹងគុណយ៉ាងស្មោះស្ម័គ្រចំពោះប្រទេសជាតិ និងប្រជាជនកម្ពុជា។ គម្រោងមូលដ្ឋានសំខាន់ៗ ដូចជាប្រព័ន្ធគ្រប់គ្រងព័ត៌មានសាលារៀន (SIS) បានផ្ដល់លទ្ធភាពឱ្យលោកគ្រូអ្នកគ្រូ និងសិស្សានុសិស្សរាប់ម៉ឺននាក់ អាចប្រើប្រាស់ឧបករណ៍សិក្សាឌីជីថលទំនើបៗ ព្រមទាំងជួយជំរុញឱកាសអភិវឌ្ឍន៍ប្រកបដោយសមធម៌ សម្រាប់យុវជនជំនាន់ក្រោយ។ គំរូភាពនៃ «ការវិនិយោគភ្ជាប់ជាមួយក្ដីស្រឡាញ់» នេះ បានធ្វើឱ្យ មិត្តហ្វូន ក្លាយជាមិត្តរួមដំណើរ ដែលគួរឱ្យទុកចិត្តបំផុត ដែលតែងតែយល់ច្បាស់ និងចូលរួមចំណែកក្នុងការសម្រេចនូវក្តីស្រមៃរបស់ប្រជាជនកម្ពុជា។ គិតត្រឹមដំណាច់ឆ្នាំ 2025 មិត្តហ្វូន បានចូលរួមចំណែកថវិកាជាង 120 លានដុល្លារអាមេរិក ក្នុងសកម្មភាពគាំទ្រដល់សហគមន៍។
ធនធានដ៏សំខាន់របស់មិត្តហ្វូន ក៏ស្ថិតនៅលើការធ្វើសមាហរណកម្មវប្បធម៌ និងការប្រើប្រាស់ធនធានមនុស្សក្នុងស្រុកជាចម្បង។ តាមរយៈការផ្តល់អាទិភាពលើការអភិវឌ្ឍធនធានមនុស្សប្រកបដោយគុណភាពខ្ពស់ និងការបង្កើតបរិយាកាសការងារប្រកបដោយគុណធម៌ ក្រុមហ៊ុនមិនត្រឹមតែជាកន្លែងផ្ដល់ឱកាសការងារប៉ុណ្ណោះទេ ប៉ុន្តែថែមទាំងជាកន្លែងបណ្ដុះនូវមោទនភាព និងមហិច្ឆតា សម្រាប់បុគ្គលិកដែលមានទេពកោសល្យផ្នែកបច្ចេកវិទ្យាក្នុងស្រុកទៀតផង។ តាមរយៈការយល់ដឹងយ៉ាងស៊ីជម្រៅ ទាំងផ្នែកស្មារតី និងបញ្ញានេះហើយ ដែលបានអនុញ្ញាតឱ្យមិត្តហ្វូន អាចបង្កើតនូវចំណងសាមគ្គីភាពយ៉ាងរឹងមាំ និងទទួលបាននូវទំនុកចិត្តយ៉ាងជ្រាលជ្រៅបំផុត ពីអតិថិជនរបស់ខ្លួន។
ឆ្លុះបញ្ចាំងពីដំណើរនៃការរីកចម្រើនក្នុងរយៈពេល 17 ឆ្នាំកន្លងមកនេះ មិត្តហ្វូន នឹងនៅតែបន្តប្រកាន់ខ្ជាប់នូវបេសកកម្មរបស់ខ្លួនយ៉ាងមុតមាំ ក្នុងការផ្សារភ្ជាប់នូវទំនាក់ទំនងដ៏មានន័យ ជាមួយនឹងបច្ចេកវិទ្យាដែលមានគុណតម្លៃលើសពីត្រឹមតែជាបណ្ដាញតភ្ជាប់ ប៉ុន្តែគឺជាការផ្សារភ្ជាប់បេះដូង និងឱកាសល្អៗដ៏មានតម្លៃ ព្រមទាំងនាំមកនូវសុភមង្គលពិតប្រាកដ ជូនដល់គ្រប់ក្រុមគ្រួសារ។ ផ្អែកលើមូលដ្ឋាននៃការអភិវឌ្ឍបច្ចេកវិទ្យាប្រកបដោយភាពច្នៃប្រឌិតឥតឈប់ឈរ ក្រុមហ៊ុន មិត្តហ្វូន នៅតែបន្តការប្តេជ្ញាចិត្តយ៉ាងមុតមាំក្នុងការឈរនៅក្បែរកម្ពុជាជាប់ជានិច្ច ក្នុងដំណើរឆ្ពោះទៅកាន់អនាគតឌីជីថលដ៏ត្រចះត្រចង់ ប្រកបដោយចីរភាព និងសក្តានុពលបំផុត៕